Kurzy tance

Taneční kurzy v českém pojetí jsou ve světě naprosto unikátní záležitostí. Podobnou tradici, i když v omezené míře, mohou zažít pouze na Slovensku, Rakousku či Německu. Tradice tanečních kurzů u nás sahá až do doby vzniku české polky (tedy až doby okolo roku 1830). Výuku v „tanečních“ u nás zajišťují taneční mistři, kteří se již od roku 1895 sdružují v profesní organizaci. Původní název byl „Klub tanečních mistrů v Království Českém“ a byla to druhá nejstarší taneční organizaci na světe (Angličané nás předběhli pouze o tři roky). S vyhlášením Československé republiky v roce 1918 byla založena nová korporace a to „Organisace koncesovaných tanečních mistrů Československého státu s ústředím v Praze“ (OTM). Od roku 1933 jsou taneční mistři organizováni ve Svazu československých učitelů tance a nauky o slušnosti a majitelů tanečních škol. Do dnešní podoby tato profesní organizace přetrvala jako Svaz učitelů tance (SUT). Tato organizace je členem světové profesionální taneční organizace, tedy World Dance & Dance Sport Council (WD&DSC). Garantuje prvotřídní kvalitu výuky tance v celé České republice, organizuje vzdělávací akce apod.

Jak dlouho trvá taneční lekce?

Skládá se ze dvou třičtvrtěhodinových částí, mezi kterými je 15 minut přestávky. Lekce prodloužené trvají 3 hodiny a závěrečný věneček 4 hodiny.

Jaké oblečení mám zvolit?

Pánové

Jediný vhodný oděv pro pány je oblek tmavších odstínů. Ten je doplněn košilí s dlouhými rukávy a kravatou nebo motýlkem. Rozhalenka je nežádoucí. Nezbytným doplňkem jsou společenské boty barevně ladicí s barvou obleku (to se týká i ponožek). Volitelným doplňkem jsou bílé plesové rukavice (nejsou nezbytné). Problémem může být uvázání kravaty, návod např. zde http://alfons.cz/vazani-kravaty-navod.

Dívky

Krátké společenské šaty vcelku nebo i sukně a halenka, event.společenský top či tílko (pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti). Boty na středně vysokém úzkém podpatku a s pevnou patou jsou nutností! Dáma ve společnosti vždy nosí punčochy. Na prodloužené dámy volí šaty a na závěrečný věneček - šaty dlouhé, slavnostní.


Osobní nástroje