Drazí návštěvníci, kurzisté a vlastně všichni milovníci tance,

již přes 20 let pořádáme taneční kurzy plné tanců, figur, skladeb a stylů, to vše s cílem vám poskytnout co nejpestřejší škálu tanečních vědomostí a zajímavostí...

...a protože prostoru pro společenský tanec není nikdy dost, chceme vám umožnit své nově nabyté znalosti nebo dlouholetou taneční moudrost zúročit na parketu dle Vaší libosti.

Připravujeme...

O čem tančírny jsou a čím jsou výjimečné?

Nemáte dost času na návštěvu tanečních kurzů, ale hudební podklad na plesech Vám moc nesedne? Pak je pro Vás tančírna to pravé!

Tančírna je to nejlepší prostředí pro všechny nadšence do tance, kteří si chtějí dopřát dostatek prostoru a volnosti při večerním tanci a zároveň chtějí mít zaručený prostor pro tanec a kvalitní hudební podklad.

Na běžných tanečních kurzech, které probíhají v určitých pravidelných intervalech a lekce na sebe obsahově navazují, většinou není tolik prostoru pro vlastní taneční kreativitu. Naproti tomu běžné plesy a slavnostní akce ne vždy nabídnou tolik tanečního prostoru a hudby, na kterou by bylo možné tančit.

Prostor mezi těmito póly je pak určen tančírnám, pro jejichž návštěvu je pak podstatná pouhá základní znalost některých tanců a pak už jen splnění obecných společenských pravidel, jakými jsou společenský oděv apod. Tančírna pak může nabídnout návštěvníkům tematické večery, maškarní, specifické a třeba i složitější tance a skladby nebo bohatý doprovodný program, který je například možné realizovat jen v menším počtu účastníků.

Na co myslet při zvažování účasti na tančírně?

Znalosti, oblečení, partner a vše další je téměř vedlejší!

Znalost tance?

Pro ten nejlepší požitek z tance na tančírně je určitě vhodné, abyste znali alespoň základní kroky několika tanců, abyste mohli tančit co nejvíce. Ani krátká paměť nebo nejistota Vás ale nemusí trápit. Naši asistenti budou na místě právě proto, aby vám pomohli a Vaše znalosti případně osvěžili!

V páru nebo sám?

I když je společenský tanec párovou záležitostí, neradi bychom bránili jednotlivcům v přístupu k tanci. Dorazit sami jistě můžete (tomu ostatně odpovídá možnost zakoupit si toliko jednotlivé vstupné a ne vstupné párové), volba partnera na místě však už bude na Vás, neboť pravidelné střídání, tak jako v kurzech pro mládež, Vám s ohledem na charakter tančírny zajistit nemůžeme.

Co na sebe a co s sebou?

I tančírna je společenskou událostí, proto i na ní platí nejen nám všem dobře vžitá a tradiční, ale několik desítek let i kodifikovaná pravidla společenského odívání.

Je-li ale tančírna tematicky zaměřena, není rozhodně prohřeškem proti etiketě doplnit svůj oděv o zajímavý prvek nebo doplněk.

Konkrétní program ještě ladíme, ale už teď Vás můžeme nalákat na 2 hodiny plné skladeb v tematických blocích, širokou paletu tanců a možná i společnou výuku něčeho nového.

Máte nějaký tip či dobrý nápad? Nebo už jste někdy na tančírně byli a chcete se s námi podělit o zážitek?
Napište nám na tancirna@supertanec.cz a Váš nápad se může stát součástí naší tančírny!

Od dnešní 19. hodiny můžete na našich webových stránkách zakoupit vstupenky na Vánoční tančírnu v Ústí nad Labem, kterou pro Vás uspořádáme 9. 12. 2022 v Domě kultury města Ústí nad Labem.

Vstupenky vyprodány!

Historicky poprvé probíhal prodej vstupenek přes elektronický obchod zde na našich stránkách, prodej na pokladně kulturního domu, emailem nebo během tanečních kurzů tak nebyl možný.

Kapacita systému je z důvodů epidemických opatření a pro lepší komfort na parketu omezena, a to na počet 80 účastníků, čemuž odpovídal i rekordní doba prodeje, která trvala pouhé 2 hodiny.

V rámci nákupu byla stanovena možnost zvolit platbu převodem či hotově na místě v den konání tančírny v časovém úseku 30 minut před jejím zahájením. Oba způsoby však představují závazný nákup vstupenky, nikoliv rezervaci s možností odvolání.


Dámy a pánové, vstupenky na naši vůbec první tančírnu byly 10. 11. 2021 ve 21:00 vyprodány!

Těm, kteří případně s nákupem neuspěli, bychom rádi slíbili, že umožní-li nám to situace a budou-li účastníci spokojeni, rádi navážeme v budoucnu dalšími tančírnami.
Zájemci o pozici náhradníků nám mohou napsat na email tancirna@supertanec.cz a my je budeme rádi kontaktovat v případě, že se například některý z účastníků octne v karanténě apod.

Děkujeme vám za tak obrovský zájem a těšíme se na vás!

Lucie Rottenbornová, Martin Votroubek a také