Tančírny

přijďte si jednou za čas dobře zatančit

Drazí návštěvníci, kurzisté a vlastně všichni milovníci tance,

po mnoha letech úspěšných tanečních kurzů pro mládež i dospělé jsme se rozhodli pokročit v nabídce našich služeb a zahájit sérii večerů, při nichž si každý, ať už začátečník, nebo pokročilý, může zatančit na dobrou hudbu a v prostředí pro společenský tanec.

Přijměte proto pozvání na naše tančírny!

Připravujeme: Budoucí tančírny


Vážení návštěvníci, jsme rádi, že se zajímáte o naše budoucí tančírny. Ty nejbližší se uskuteční:


O podrobnostech a volných vstupenkách se můžete dozvědět rovněž Vámi zvoleném emailu. K odběru novinek se lze přihlásit na konci této stránky.

A pokud chcete, můžete si čekání ukrátit shlédnutím fotografií z našich posledních tančíren, stačí jen kliknout:

Tančete dle libosti...
...v páru...
...nebo s přáteli...
...v prostorném sálu...
...a bavte se tancem!

O čem tančírny jsou a čím jsou výjimečné?

Nemáte dost času na návštěvu tanečních kurzů, ale hudební podklad na plesech Vám moc nesedne? Pak je pro Vás tančírna to pravé!

Tančírna je to nejlepší prostředí pro všechny nadšence do tance, kteří si chtějí dopřát dostatek prostoru a volnosti při večerním tanci a zároveň chtějí mít zaručený prostor pro tanec a kvalitní hudební podklad.

Na běžných tanečních kurzech, které probíhají v určitých pravidelných intervalech a lekce na sebe obsahově navazují, většinou není tolik prostoru pro vlastní taneční kreativitu. Naproti tomu běžné plesy a slavnostní akce ne vždy nabídnou tolik tanečního prostoru a hudby, na kterou by bylo možné tančit.


Prostor mezi těmito póly je pak určen tančírnám, pro jejichž návštěvu je pak podstatná pouhá základní znalost některých tanců a pak už jen splnění obecných společenských pravidel, jakými jsou společenský oděv apod. Tančírna pak může nabídnout návštěvníkům tematické večery, maškarní, specifické a třeba i složitější tance a skladby nebo bohatý doprovodný program, který je například možné realizovat jen v menším počtu účastníků.

Na co myslet při zvažování účasti na tančírně?

Znalosti, oblečení, partner a vše další je téměř vedlejší!

Znalost tance?

Pro ten nejlepší požitek z tance na tančírně je určitě vhodné, abyste znali alespoň základní kroky několika tanců, abyste mohli tančit co nejvíce. 

Ani krátká paměť nebo nejistota Vás ale nemusí trápit. Naši asistenti budou na místě právě proto, aby vám pomohli a Vaše znalosti případně osvěžili!

Více se o společenském tanci můžete dozvědět ZDE.

V páru nebo sama/sám?

I když je společenský tanec párovou záležitostí, neradi bychom bránili jednotlivcům v přístupu k tanci. Dorazit sami jistě můžete (tomu ostatně odpovídá možnost zakoupit si toliko jednotlivé vstupné a ne vstupné párové), volba partnera na místě však už bude na Vás, neboť pravidelné střídání, tak jako v kurzech pro mládež, Vám s ohledem na charakter tančírny zajistit nemůžeme.

Co na sebe a co s sebou?

I tančírna je společenskou událostí, proto i na ní platí nejen nám všem dobře vžitá a tradiční, ale několik desítek let i kodifikovaná pravidla společenského odívání.

Je-li ale tančírna tematicky zaměřena, není rozhodně prohřeškem proti etiketě doplnit svůj oděv o zajímavý prvek nebo doplněk.

Více se o společenském odívání můžete dozvědět ZDE

A jak to na našich tančírnách vypadá?

Podívejte se sami!

Jarní tančírna 2022
Ústí nad Labem

Vánoční tančírna 2022
Děčín

Vánoční tančírna 2022
Ústí nad Labem

Tančírna v rytmu 20. let 2023
Ústí nad Labem

Napsali o nás!

Chcete vědět o budoucích tančírnách?
Zanechte nám zde svůj email a my Vám dáme vědět!

Nemusíte mít obavy, Váš email je u nás v bezpečí!

Za podporu tančíren děkujeme: